stena

 

Laczpol LOGO

Żeglarstwo

Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Żeglarstwie - WYNIKI | 28.05.16

 

"II edycję Akademickich Mistrzostw Pomorza, rozegraną w sobotę 21 maja w Rewie, wygrała załoga ze sternikiem Marcinem Styborskim (Politechnika Gdańska). Żeglarze z pięciu pomorskich uczelni ścigali się w klasie Puck.

 

Druga była załoga Anny Żelaznej (Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni), a trzecie miejsce zajęła drużyna z Piotrem Aschenbrennerem (AWFiS Gdańsk). Z pięciu zaplanowanych wyścigów odbyły się cztery. Piąty kilkakrotnie przerywano z powodu problemów z aurą i ostatecznie zrezygnowano z jego rozegrania.

W Mistrzostwach wzięło udział 9 załóg. Poza wymienionymi drużynami, startowały także ekipy Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Morskiej w Gdyni. W klasyfikacji uczelni zwyciężyła Politechnika, przed Akademią Marynarki Wojennej i Uniwersytetem.

Po zakończonych regatach wszyscy uczestnicy posilili się gorącym bigosem, spotkali się także ze znanym himalaistą i żeglarzem Kubą Jakubczykiem. Organizatorzy z Yacht Clubu Rewa z sędzią głównym zawodów Januszem Frąckowiakiem, wręczyli zawodnikom upominki, a dla zwycięzców były puchary."

źródło: http://zeglarski.info/artykuly/zakonczyly-sie-regaty-akademikow#0

 

W załączeniu komunikat końcowy imprezy. Galeria zdjęć z imprezy dostępna >> tutaj <<