stena

 

Laczpol LOGO

IV Otwarte Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Strzelaniach Pneumatycznych - wyniki

 

W sobotę 6 maja w Lęborku odbyły się IV Otwarte Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Strzelaniach Pneumatycznych. Do rywalizacji w strzelaniach z karabinu i pistoletu pneumatycznego przystąpili studenci z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego. 

więcejIV Otwarte Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Strzelaniach Pneumatycznych - wyniki

IV Otwarte Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Strzelaniach Pneumatycznych

PLA 16/17 - Strzelectwo Pneumatyczne - III runda

 

W ostatni czwartek (01.12) odbyła się III Runda Pomorskiej Ligi Akademickiej w strzelectwie sportowym.

Rewelacyjną formę wykazał Karol SKOTNICKI, który wrócił na pozycję lidera. Wynik 158 ptk. zapewnił mu zwycięstwo w III rundzie. Na drugim miejscu rywalizację zakończył Mateusz KEMPA zaledwie z jednopunktową stratą do Karola, zaś trzecie miejsce powędrowało do Marka CHMIELA, który wystrzelał 152 punkty.


Na następnych treningach odbędzie się ostatnia runda strzelań, która roztrzygnie o dodatkowych punktach, które będą doliczane jako handicap’y do finału rundy zimowej. Jednocześnie zapraszmy wszystkich, którzy uczęszczają do naszej sekcji oraz tych, którzy dopiero mają zamiar rozpocząć swoją przygodę ze strzelectwem do

Zawodów Bożonarodzeniowych, które odbędą się 20 grudnia 2016, tradycyjnie od godziny 18:00 do 20:00.


Serdecznie zapraszamy !

PLA 16/17 - Strzelectwo Pneumatyczne - II runda

 

 

       W drugiej rundzie Pomorskiej Ligi Akademickiej doświadczyliśmy dość dużych zmian, w szczególności na najwyższych stopniach podium. Tym razem najlepszym zawodnikiem okazał się Mateusz Kempa, który w konkurencji karabinu pneumatycznego uzyskał 82 ptk. Na drugim miejscu znalazł się Marcin Kirpluk z zaledwie jednym punktem straty do Mateusza. Zaś w wynikiem 71 ptk. trzecie miejsce zdobyła Joanna Kuczerowska. Zwycięzca rundy tradycyjnie został nagrodzony słodkim upominkiem J

 

 

1.

Mateusz KEMPA

82

2.

Marcin KIRPLUK

81

3.

Joanna KUCZEROWSKA

71

4.

Karol SKOTNICKI

70

5.

Marcin FIDALA

70

6.

Łukasz KALICA

65

7.

Adam PIASECKI

57

8.

Marek CHMIEL

54

 9.

Aleksander MAZUREK

51

10.

Marta CHUDZICKA

48

11.

Małgorzata WITEK

43

12.

Mateusz GÓRSKI

39

 

13.

Krzysztof PRUS

37

 

 

 

Kolejne treningi sekcji odbędą się 24.11.2016 (czwartek) oraz 29.11.2016 (wtorek) godz. Od 18:00 do 20:00.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

 

PLA 16/17 - Strzelectwo Pneumatyczne - I Runda

 

W czwartek rozegraliśmy I Rundę Pomorskiej Ligi Akademickiej w Strzelectwie Pneumatycznym.
Przy pierwszej rundzie obyło się bez większych niespodzianek na podium ;)
Na najwyższym jego stopniu uplasował się Karol SKOTNICKI z wynikiem 171 punktów nad Maricinem KIRPLIUKIEM (164 ptk.) zaś trzecie miejsce wywalczył Łukasz KALICA (161 ptk.) Pozostałe wyniki wyglądały następująco:

 

Lp.

NAZWISKO i Imię

Wynik

1.

SKOTNICKI Karol

171

2.

KIRPLIUK Marcin

164

3.

KALICA Łukasz

161

4.

FIDALA Marcin

159

5.

RZEPKA Aleksandra

152

6.

GRESZCZUK Małgorzata

149

7.

CHMIEL Marek

147

8.

GÓRSKI Mateusz

143

9.

RADACKA Maja

133

10.

KEMPA Mateusz

128

11.

MAZUREK Aleksander

119

PLA 16/17 - Strzelectwo Pneumatyczne - terminarz

Zakończenie sezonu strzeleckiego 2015/2016 - wyniki turnieju

 

 

W ostatni czwartek udało się nam z wielkim sukcesem zakończyć treningi sekcji strzeleckiej AZS Gdańsk, które odbywały się regularnie w każdy czwartek. Ostatni trening postanowiliśmy przeznaczyć na rozegranie turnieju pt. „Zakończenie sezonu strzeleckiego 2015/2016”, na których to znakomitą formę wykazał Michał CZERWIŃSKI, zdobywca tytułu mistrza turnieju, uzyskał on 261 ptk. Po zaciętej dogrywce na drugim miejscu uplasował się Karol SKOTNICKI, zaś 3. miejsce zdobył Łukasz KALICA z wynikiem 245 ptk.


Na zawodach kończących sezon strzelecki wszyscy walczyliśmy o kubki z limitowanej edycji 2015/2016. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju naszej sekcji!

 

Autor i opiekun sekcji: Marcin Fidala

Zakończenie sezonu strzeleckiego 2015/2016

 

 

      Już w najbliższy czwartek (19.05) po raz ostatni w tym sezonie 2015/2016 spotkamy się na treningu sekcji strzeleckiej  AZS. Było nam bardzo miło spotykać się z wami w każdy czwartek, mamy nadzieję, że spotkamy się jak najszybciej w nowym sezonie 2016/2017.

 

      Jednakże, na najbliższych zajęciach odbędzie się turniej pt. „Zakończenie sezonu strzeleckiego 2015/2016”, który zwieńczy nasz wysiłek i trud jaki włożyliśmy na każdym treningu. Konkurować będziemy w konkurencji mieszanej (10 strzałów z karabinu pneumatycznego, 10 strzałów z pistoletu pneumatycznego oraz 10 strzałów z „lunety”).

 

     Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, nawet tych, którzy nie mogli jeszcze uczestniczyć w naszych zajęciach. Zapewniamy dobrą zabawę! Gdynia, ul. Świętojańska 5/7, Strzelnica LOK przy pl. Kaszubskim,
 godz. 18:00 – 20:00

 

 

Autor: M. Fidala

III Grand Prix Elbląga

 

 

III Grand Prix Elbląga

 

W ubiegłą sobotę troje uczestników sekcji strzeleckiej AZS Gdańsk wzięło udział w III Grand Prix Elbląga. Najlepiej zaprezentował się Mateusz KEMPA, strzelający w konkurencji karabinu pneumatycznego, zajmując III miejsce. Mateusz musiał ustąpić miejsca przed Igorem PALUSENKO (DOSAAF Kaliningrad) i zajmującemu II miejsce Romanowi SMIRNOV (DOSAAF Kaliningrad).

W pistolecie pneumatycznym wystartowało dwóch członków naszej sekcji, Karol SKOTNICKI oraz Marcin FIDALA, którzy zajęli kolejno 7 i 8 miejsce. Na podium tej konkurencji stanęli Ilia ZELENER (DOSAAF Kaliningrad), Jan OSTROWSKI (KS ORZEŁ Elbląg) oraz Mateusz WEILANDT.

Udział w III Grand Prix Elbląga był pierwszym startem, w którym nasza sekcja mogła zmierzyć się z zawodnikami zagranicznymi. Kolejne udziały w zawodach członków naszej sekcji to Mistrzostwa Województwa w strzelaniach kulowych oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża na przełomie kwietnia i maja.

 

autor: M. Fidala

 

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

III Otwarte Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Strzelaniach Pneumatycznych - 02.04.2016

 

III Otwarte Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Strzelaniach Pneumatycznych

Tradycyjnie w sobotę 2 kwietnia klub strzelecki Lider-Amicus był organizatorem III Otwartych Akademickich Mistrzostw Pomorza w strzelaniach pneumatycznych. Do rywalizacji w pistolecie i karabinie pneumatycznym przystąpiło 26 studentów z 11 wyższych uczelni. Do rywalizacji przystąpiły osoby dla których strzelectwo to sposób na relaks oraz przyjemność, dla  niektórych zawody w Lęborku stały się okazją do spotkania z dawnymi znajomymi ze strzelnicy a w kilku przypadkach do rozpoczęcia przygody ze strzelectwem.

Zwycięzcy konkurencji:

Karabin pneumatyczny kobiet - Joanna Wódkowska 

Pistolet pneumatyczny kobiet - Agnieszka Wolman

Karabin pneumatyczny mężczyzn - Adam Dobosz

Pistolet pneumatyczny mężczyzn - Marcin Fidala

Szczególne gratulacje należą się Adamowi DOBOSZOWI, który to niezmiennie od trzech lat zajmuje I miejsce w swojej konkurencji!

więcejIII Otwarte Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Strzelaniach Pneumatycznych - 02.04.2016