Cheap NFL Jerseys Free Shipping Akademickie Mistrzostwa Świata 2016, czyli ogromny akcent Polskiej Ekipy

stena

Laczpol LOGO

aktualności

Akademickie Mistrzostwa Świata 2016, czyli ogromny akcent Polskiej Ekipy | 19.09.16

Po raz szósty zostały przeprowadzone Akademickie Mistrzostwa Świata w strzelectwie sportowym. Międzynarodowa Federacja Sportu Akademickiego zleciła przeprowadzenie owej imprezy Bydgoskiemu Zawiszy, który to wykonał perfekcyjnie powierzone mu zadanie. Ekipy z ponad 30 krajów mogły rywalizować na świeżo odnowionym centrum strzeleckim klubu strzelckiego Zawisza Bydgoszcz. Warto dodać, że do rywalizacji przystąpili nawet tegoroczni medaliści Igrzysk Olimpijskich w RIO - Yi SILING oraz JEAN QUIQUAMPOIX.

Jednakże najbardziej cieszy nas fakt, że Polska ekipa osiągnęła wielkie sukcesy. Już pierwszego dnia zmagań mogliśmy cieszyć się srebrnym medalem Klaudii BREŚ (CWZS ZAWISZA Bydgoszcz), która uplasowała się za reprezentantką Francji Mathilde LAMOLLE, zaś trzecie miejsce wywalczyła Czeszka Tereza PRIBANOVA. Drużynowo Klaudia BRES, Joanna TOMALA (FLOTA Gdynia) i Marta BARSZCZAK (LEGIA Warszawa) zdobyły srebrny  medal. Środa okazała się również bardzo emocjonująca dla Natalii KOCHAŃSKIEJ, która do finału weszła z pierwszego miejsca, ustanawiając nowy rekord Polski Juniorek w konkurencji trzech postaw (589 ptk.).

15 września 2016 roku to kolejna data, w której zasłużyła się Klaudia BREŚ dla Polskiego Strzelectwa. W konkurencji Pistoletu Sportowego 30+30 wywalczyła w finale srebrny medal, tuż za Mathilde LAMOLLE (Francja), zaś przed Tanyaporn PRUCKSAKORN (Tajlandia). Klaudia wraz z koleżankami drużynowymi zodobyły w tej konkurencji złoty medal Akademickich Misrzostw Świata, w składzie BREŚ, TOMALA, BARSZCZAK. W tym samym dniu drużyna mężczyzn w Karabinie Sportowym trzy postawy również zdobyła złoty medal. Drużyna wystąpiła w składzie Tomasz BARTNIK (LEGIA Warszawa), Maciej WOJTASIAK (LEGIA Warszawa) oraz Paweł PIETRUK (KALIBER Białystok). Indywidualnie Tomek BARTNIK wywalczył Złoty Medal. Drugie miejsce Petr NYMBURSKY (Czechy), zaś trzecie Napis TORTUNGPANICH (Tajlandia).

W kolejnym dniu Tomasz BARTNIK zdobył srebrny medal w konkurencji Karabinu Pneumatycznego, który uplasował się za reprezentantem Indii Akhil SHEORAN, trzecie miejsce przypadło Szwajacarowi Christoph DURR.

Sobota była niewątpliwie Tomasza WAWRZONOWSKIEGO (WKS FLOTA Gdynia), który to w finale Pistoletu Dowolnego przegrał tylko z Kevinem VENTA (Słowenia), zdobywajac Srebrny medal, za Tomkiem rywalizację zakończył Kristian CALLAGHAN (Wielka Brytania).

W ostatnim dniu drużyna Polskich Karabiniarzy (Karabin Sportowy leżąc) potwierdziła swoje umiejętności, zdobywając Złoty medal (PIETRUK, JASIECKI, MAJKA) wyprzedzając reprezentację Francji i Szwajcarii. Indywidualnie wysoką formę naszych karabiniarzy w tej samej konkurencji potwierdził Marcin MAJKA (TARCZA Goleniów), który to został zwycięzcą „Francuskiego Finału”. Tuż za Marcinem uplasowali się Francuzi Brain BAUDOUIN i Pierre RODRIGUEZ.

Szóste Akademickie Mistrzostwa Świata w Bydgoszczy, to prawdziwa perełka organizacyjna oraz wynikowa. Mówi się, że Strzelnica Bydgoskiego ZAWISZY to najmniejsza strzelnica na której dotychczas odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata, zaś przyciągnęły największą ilość uczestników, którzy to bardzo wysoko oceniają przygotowania Mistrzostw. Serdecznie gratulujemy sukcesu!